مهارتی که شما نیاز دارید.

مهارتی که شما نیاز دارید.

مهارتی که شما نیاز دارید.

برنامه نویسی مهارت منحصر به فردیست که شما را به وضوح به آرامش ذهنی می رساند. شما با داشتن این مهارت، کنترل بیشتری به زندگی خود خواهید داشت و توانایی های شما برای رسیدگی به مسائل اطراف خود و شرایطی که در آن هستید دو چندان می شود.

حال شما برای رسیدن به این مهارت منحصر به فرد، باید مهارت مهمتر دیگری را بیاموزید، و آن، همان مهارت تفکر است.

چرا تفکر بسیار مهم است؟

همه روزه، بین مشاغل، خانواده ها و دوستان ما، مسائل و مواردی پیش میاید که باید به آن ها پاسخ دهیم و این تنها با تفکر امکان پذیر است.

با تفکر می توانید به آسانی به این سوالات پاسخ دهید و تصویر بیشتری از زندگی به دست آورید.

ما که هستیم؟

کجا باید برویم؟

آیا ما با توجه به اصول هایمان، زندگی می کنیم؟

آیا ما به اندازه کافی برای مهارت ها و منابع آینده آماده شده ایم؟

ما چه درس های ارزشمندی باید از گذشتگان بیاموزیم؟

برای پاسخ دادن، سعی نکنید که دروغ بگویید. هر روز ذهن ما دائما در حال فکر کردن، پردازش داده ها و پاسخ به فرمول هاست.

شاید شما هم مانند بسیاری از افراد هر روز با خودتان مکالمه ای دارید. به هر حال هر مهارتی به سادگی با استفاده از تفکر، به صورت یکپارچه، شما را به صلاحیت می رساند. برای استاد شدن در این زمینه باید مشغول تمرین تفکر شوید.

من در اینجا قصد دارم برخی از ابزارهای خوبی که با آن ها می توانید تمرین تفکر را انجام دهید، به شما معرفی کنم. شما با این تمرین ها می توانید مغز خود را مدیریت کنید و ارزشمندترین دارایی ها را برای بهرمندی بهتر آن قرار دهید.

آماده سازی: مقدماتی

یک ابزار خوب باید حفظ شود.

به عنوان مثال: کسی که یک خودرو دارد، باید سالانه، قطعات مختلف آن را چک کند تا مشکلی برای خودرواش پیش نیاید. اما مغز شما این طور نیست، مغز شما متفاوت است. شما نمی توانید اجزای مغز خودتان را جدا کرده و تمیز کنید. اما راه های بسیاری وجود دارد که می توانید از مغز خودتان مراقبت کنید.

اصول باید واضح باشند.

خواب مناسب، ورزش کافی و تغذیه خوب به شما بسیار کمک می کند.

خواب برای فرآیندی که مغز شما آن را از بین می برد بسیار مهم است و با سلامت جسمی و روانی شما همبستگی قوی دارد.

گرچه هر فردی متفاوت است و می تواند به چیزهای خاصی نیاز داشته باشد، اما به طور کلی اکثر مردم نیاز به ۸ ساعت خواب و یک رژیم سالم با مواد مغذی مناسب دارند.

ورزش منظم مزایای زیادی دارد، هم ورزش های هوازی و هم مقاومتی برای سلامت روان و عملکرد بسیار مهم است.

این چیزها ،برای ایجاد عادات موثر بسیار مهم است. بدون پایه ی قوی، مغز شما سخت استراحت می کند و نمی تواند تمرکز کند.

با این حال اگر حتی این اصول را پوشش داده باشید هم، هنوز نیاز به آموزش مغز خود به روش های دیگر را دارید.

آماده سازی: متوسط

می گویند ما در یک دوره حواس پرتی زندگی می کنیم. انسان ها حدود دویست هزار سال است که در این سیاره زندگی می کنند، اما رسانه های اجتماعی اطراف ما کمتر از ۲۰ است و هنوز تکامل نیافته است.

عملکرد اصلی مغز شما این است که به تهدیدات ناگهانی، یک واکنش نشان دهد. و نتیجه کاهش غلظت و دقت است.

خوشبختانه چندین چیز برای بهبود مهارت تمرکز شما وجود دارد. تفکر در برنامه نویسی بسیار مورد توجه قرار گرفته و من شخصا می توانم اثر بخشی آن را در ایجاد صبر، کنترل خود، و اراده تان، به شما تضمین دهم.

اگر شما برای شرکت در یک جلسه ی ۱۰ تا ۲۰ دقیقه ای نمی توانید تحمل کنید، یکی از راه حل ها این است که، سعی کنید ۵ دقیقه در میز کار خود تمرین تفکر کنید. پلک خود را پایین بیاورید و فقط ۵ دقیقه نفس بکشید. این درحالیست که شما فقط تفکر می کنید و تمام احساساتتان را به سادگی کنار می گذارید.

اگر مسیر فکری شما در حال تعقیب یک فکر یا احساسات شماست، به سادگی سعی کنید تا تفکر خود را به سمت نفس تان تغییر مسیر دهید.

کار دیگری که می توانید انجام دهید، خواندن داستان های بیشتر است. بین خواندن داستان و عملکرد مغز رابطه ی قوی وجود دارد.

به طور خاص، داستان می تواند به همدلی شما کمک و خلاقیت شما را افزایش دهد. و از آنجا که احتمالا زمان زیادی را برای خواندن چیزهایی بر روی صفحه نمایش صرف می کنید، با خواندن داستان بر رو کاغذ، به چشم و مغزتان یک توقف می دهید.

استفاده از مقاله

چند تفکر دیگری هم دارم که دوست دارم در آماده سازی و نگهداری مغز با شما به اشتراک بگذارم. اما ابتدا قصد دارم در مورد هدفمندی استفاده از مغز خود صحبت کنم.

اولین و مهمترین چیز این است که، روزنامه نگاری یکی از ساده ترین تمریناتیست که می توانید انجام دهید. این کار به سادگی با نوشتن چیزی هایی که در مغز شماست امکان پذیر است.

ادبیات زیادی برای نوشتن مقاله وجود دارد و بهترین زمان، هم اکنون است. من ترجیح می دهم نوشتن مقاله را به عنوان اولین کارهایم در اولویت قرار دهم. چون نوشتن مقاله سبب می شود تا در پاک کردن ذهن من کمک کند و از یک روز سخت، یک محیط آرام برای انجام کارهایم ایجاد نماید.

انتخاب موضوع مقاله آسان است، کافیست هر آنچه در ذهن شما می گذرد را بنویسید.

یک تایمر را برای پنج تا هفت دقیقه تنظیم کنید و به طور خلاصه آنچه را که فکر می کنید یا احساس می کنید را شرح دهید و سپس بینش و بازتاب های آن را بنویسید.

لازم نیست که عمیقا فلسفی باشد، و شما می توانید آن را به هر شیوه ای که می خواهید بنویسید. هدف این است که به راحتی افکار و احساسات خود را روی کاغذ قرار دهید.

شما از این می ترسید که چقدر احساساتتان را به سادگی و روشنی بیان کنید. من معمولا با توضیح موضوعاتی که در طی چند روز ذهن من را درگیر کرده اند، حس تازگی می کنم و انرژی و احساساتم را کشف می نمایم.

استراتژی دیگری در مورد نوشتن مقاله، این است که، حس قدردانی به وجود می آورد. من دایره ی کمک به خودم را با تفکرات مثبت رقم می زنم و می توانم ادعا کنم زمان هایی، بعضی چیزها خوب نیستند، و چیزهایی که شما سپاسگذار آن هستید، می تواند موقعیت شما را تغییر دهد.

راه حلی برای منحرف کردن شما از غم اندوه ذهنی، تمرکز است. حداقل تمرکز می تواند به شما یادآوری کند که این نیز باید منتقل شود.

استفاده از تفکر

ما در نهایت در مورد خودمان تفکر می کنیم. شاید برای این کار کمی زمان صرف کنید، اما آماده سازی آن ارزش دارد.

شما استراحت می کنید، تغذیه می کنید و آرام هستید، و حالا شما می توانید مغز خود را کنترل کنید و آن را برای استفاده، فعال نمایید.

عمل تفکر تا حدودی غیر قابل پیش بینی است. این عمل بطرز شگفت انگیزی کافیست. همه ی شما اگر یک نقطه آرام بیابید به راحتی از این دنیا جدا می شوید و مشغول کار کرد با نوت بوک خود خواهید شد.

شما در این مورد چه چیزی می اندیشید؟ هر چیزی را که می اندیشید، مهم است.

آیا شما نیاز دارید تا در مورد مسیر شغلی خود تصمیم گیری کنید؟ شاید برخی از مسائل مربوط به امور مالی شما نیاز به بازبینی داشته باشد.

آیا شما برای تعطیلات نیاز به برنامه ریزی دارید؟ آیا باید یک تصمیم قطعی بگیرید؟

شما باید این دقیقه های گرانقیمت را، در مورد موضوعات و آنچه که باید انجام دهید صرف کنید.

این نوت بوک، یک ابزار، برای کمک به روند تفکر شماست. شما باید از تکنیک هایی مانند : نوشتن پیشنهادات متناوب، ضبط یک طرح، و کشیدن نمودارهای مفید، استفاده کنید. شما باید اکثر وقت خود را صرف تفکر کنید.

شاید در ابتدای کار، تمرکز بر روی یک موضوع کمی دشوار باشد. ذهن شما ممکن است به افکار دیگر رانده شود.، یا ممکن است از این مسیر بیرون بیاید و دوباره رفتن به سمت آن موضوع دشوار باشد.

فکر کردن مانند کار کردن است، هر چه بیشتر از مغزتان برای فکر کردن استفاده کنید، بهتر به آن دست میابید.

شما قادر خواهید بود که تصمیمات مهمی را بگیرید و چیزهای مهمی را بیاموزید. و شما قادر خواهید بود دیدگاه جامع از کادر در اطراف خود را دریافت کنید.

آماده سازی: پیشرفته

من دوست دارم این مقاله را با برخی از افکار آماده سازی پیشرفته خاتمه دهم. فراتر از سلامت و تمرکز، گسترش ذهن شماست که باعث می شود تفکر شما سازنده تر شود.

یکی از چیزهایی که من شخصا در مورد زمینه ی مهندسی نرم افزار، متنفرم، این باور است که، شما باید همیشه باشید.

گروه خاصی از افراد هستند که معتقدند، برای حفظ ارتباط باید وقت آزاد خود را، یا بر روی پروژه ای کار کنید، یا کتاب فنی بخوانید، یا وبلاگ بنویسید و یا در کنفرانسی صحبت کنید.

نقص این استدلال این است که مغز شما شروع به جمع کردن تجربیات و اطلاعاتی مشابه می کند. به عبارت دیگر، اگر تمام وقت خود را صرف فناوری کنید، به زودی متوجه خواهید شد که کدام ایده مربوط به چه کسی بوده است و چرا به نظر می رسد که پنج کتاب آخری که خوانده اید، اطلاعات مفیدی نداشته است.

تا زمانی که نتوانید بین چیزها تفاوت ایجاد کنید همه چیز شروع به تجمع می کند.

در عوض شما باید تجارب خود را گسترش دهید. کتاب ها را در موضوعات مختلف مالی، زیست شناسی، فیزیک، روانشناسی و سرمایه گذاری بخوانید.

شما نه تنها دانش وسیع تری خواهید داشت، بلکه ارتباط بین این زمینه های مختلف را مشاهده خواهید کرد که بینش های مکرر، شما را درگیر خواهد کرد.

و آخرین چیز اینکه، شما باید از لاک خود بیرون بیایید و با مردم باشید. هیچ چیزی معنی دارتر و با طروات تر از گذراندن زمان با دوستان و خانواده نیست .به خصوص اگر شما آن زمان را صرف تجارب مشترک جالب کرده باشید.

فکر کردن مهم است، اما می تواند یک فعالیت خسته کننده و انفرادی باشد. در مورد افرادی که برای شما با اهمیت است، این مهم است که ذهن تان درگیر شود و افکارتان در سطح ناخوداگاه پردازش کنید .و حتی در بعضی موارد، منافع هر یک از این تفکرات را تجربه کنید.

دانلود مقاله

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *